Awaria Google i co dalej ?

Awaria Google i co dalej ?, 4.6 out of 5 based on 13 ratings
VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.6/5 (liczba ocen: 13)

Trafiłem w sieci  na ciekawy artykuł autorstwa Larrego Magida (dla wyjaśnienia dziennikarz zajmujący sie problematyką bezpieczeństwa w sieci założyciel safekids.com , safeteens.com , zastępca dyr. ConnectSafely org, piszący dla CBS) , otóż Larry poruszył moim zdaniem ciekawy problem dotyczący odpowiedzialności Google za prowadzony przez nich biznes zwracając uwagę na fakt, że od działalności Google i dostaw ich usługi uzależnionych jest bardzo dużo podmiotów gospodarczych z różnych stron świata oraz , co tu dużo ukrywać większość ludzi zamieszkujących naszą planetę.
Szczerze mówiąc problematyka artykułu porusza sprawy które inni moi koledzy jak i ja sam poruszaliśmy od dawna czyli skupienie w rękach jednej prywatnej firmy większości informacji światowych i dostarczenie takiego rodzaju usługi która w praktyce uzależnić może od sposobu jej funkcjonowania znaczną część gospodarki światowej. Autor artykułu umieszczonego w serwisie news.cnet.com zwrócił uwagę na godzinną przerwę (awarię) w usługach Google  (jak podało Google dotyczyła ta awaria 14% użytkowników) która według niego dotknęła swoim zasięgiem dużą grupę ludzi dotknęła w sensie finansowym . Zaakcentował przy tym brak kontroli nad przechowanymi danymi oraz zwrócił uwagę, że praktycznie Google z ich usługami jest firmą z gatunku strategicznych a więc ważnych dla funkcjonowania państwa jego gospodarki, ba nawet czasem decydującym. Zaznaczył, że jest daleki od wprowadzenia kontroli Google przez państwo ale porównał ich usługi z takimi sprawami jak funkcjonowanie portów lotniczych czy mediów.

Ja ze swej strony dołożyłbym problem dysponowania i przechowywania ogromnych ilości danych gospodarczych / finansowych zebranych przez korpogoogle które to dane moim zdaniem można nawet wykorzystać do ingerencji w światową gospodarkę, bo w zapewnienia tej korporacji o polityce prywatności już dawno przestałem wierzyć a afera z ujawnieniem przez Snowdena faktu wykorzystywania danych z google dla celów inwigilacji tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że Google i wszystkie usługi przez nich oferowane mogą służyć i służą do inwigilacji człowieka a biorąc pod uwagę zasięg ich usług dotyczy to niemalże całej naszej planety.

Tutaj artykuł źródłowy

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.6/5 (liczba ocen: 13)

6 komentarzy to "Awaria Google i co dalej ?"

 1. tetsuo pisze:

  Takie teksty na seo-blogu to ja rozumiem, a nie jakieś pitolenie co Mat Ściemniacz ostatnio powiedział… Trochę brakuje jednak w tekście jakiejś puenty 🙂

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
 2. arve_lek pisze:

  Ja mam tylko nadzieje, że większy kawałek toru Google ukroją inne wyszukiwarki np. Yandex.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
 3. Fryzury pisze:

  To już od dawna wiadomo, że Google nadużywa swój monopol. Zresztą wielokrotnie były wytaczane sprawy sądowe z tego powodu.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 4. Przemysław pisze:

  Najgorsze jest to, że siłą rzeczy trzeba korzystać z tych nowinek technicznych i całej masy narzędzi, bo w innym razie po prostu dopada nas swojego rodzaju wykluczenie cyfrowe. Przykre, ale prawdziwe. Widoczne chociażby po osobach, które zapierają się nogami i rękoma przed rejestracją na Facebooku, czy też G+, twierdząc, że im to niepotrzebne. W końcu ulegają, a korpo happy.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 5. Moskit pisze:

  to się kiedyś na bank źle skończy.. a pewnie o większości zastosowań tak ogromnej ilości danych jakie posiada korpo jeszcze nie wiemy…

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 6. Arek pisze:

  Podejrzewam, że Google ma większą bazę danych niż niejeden wywiad wojskowy. Trochę to niepokojące że prywatna firma nastawiona na biznes i co tu dużo mówić monopolista posiada takie dane. Słabo widzę konkurencję na tym rynku w końcu okaże się że będziemy na smyczy Google które posiadając o nas tyle danych będzie mogło łatwo manipulować naszym postępowaniem np. podsyłając nam coraz trafniejsze reklamy interesujących nas przedmiotów.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Przydatne informacje o pozycjonowaniu stron internetowych

Highslide for Wordpress Plugin