Czyżby nieśmiała próba pokazania „cohones” ??

Wygląda na to, że Kaspar Szymański w końcu „postanowił stanąć otworem” w kierunku webmasterów i SEO światka …
Właśnie na blogu Seby (chyba sie Sebastianie nie obrazisz za „ksywkę” ?) ukazał się wywiad z Guglarzem poruszający parę ważnych spraw związanych z odwiecznymi problemami na linii firmy SEO – wytyczne Google dla webmasterów oraz jakościowania wyników wyszukiwań. Całość wywiadu dostępna jest na tym blogu.

Mnie najbardziej ucieszył fakt , że rok 2012 ma być rokiem rozwijanego dialogu Google z webmasterami, bo dotychczas w mojej opinii był to monolog pełen niejasności i sprzecznych ze sobą informacji na dodatek interpretowanych „od sasa do lasa” przez niektórych pozbawionych obiektywizmu ludzi próbujących swoich sił w SEO . Zasmucił mnie fakt potwierdzenia , że można szkodzić konkurencji na co wielokrotnie zwracałem uwagę a co uparcie było odrzucane przez grupę fanów na googlowskim forum dla webmasterów i jak do dnia dzisiejszego było zamiatane pod dywan przez pracowników google.

Smuci mnie też, że przy jednoczesnych deklaracjach o dialogu jak zwykle otrzymałem sprzeczne informacje w temacie szkodzenia konkurencji bo z jednej strony pracownik Google zapewnia nas, że w takich przypadkach można wysyłać prośbę o ponowne rozpatrzenie a kilka dni temu napisał wyraźnie, że „zanim będzie możliwe pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia nie wystarczy zakończyć współpracy z systemami wymiany linków ale należy również usunąć wszystkie linki pozyskane z innych źródeł” a jak wszyscy sobie zdajemy sprawę po takiej „akcji” szkodzenia konkurencji NIEMOŻLIWYM jest usuniecie wszystkich szkodliwych linków umieszczonych automatami.

Najogólniej wszystko zaczyna iść w jak najlepszym kierunku co mnie napawa nadzieją, że w końcu będzie coraz to więcej oficjalnych i konkretnych wypowiedzi pracowników Google  (zgodnie z tą zapowiedzią rozwijania dialogu) którzy jak do tej pory unikali odpowiedzi w drażliwych tematach jak diabeł święconej wody wyręczając się często i gęsto kilkoma teoretykami którzy publikowali swoje własne pobożne życzenia w tematach związanych z indeksowaniem i rankingiem …
Krzysztof Ziółkowski