Wpis będzie typowo „chwalipięcki” i do granic rozdymający moje ego 😉 także uprzedzam z góry, będzie ciężko 😉 . 
Szczerze mówiąc po ostatnich „przypadkach” z byłymi klientami SEO a dokładniej z rozmowami z osobami które po prostu zostały nabrane na marketingowe pierdy kilku firm skutkujące wydaniem dużej kasy na usługę która kompletnie klientów rozczarowała i zraziła do SEO oraz przy okazji powstania „Nowej Koncepcji SEO” nosiłem się z zamiarem opisania i konfrontacji reklamowo-marketingowej fikcji ze „skrzeczącą rzeczywistością” ….

Trochę muszę przyznać odechciało mi się „walki z wiatrakami” polegającej na edukacji klientów i odczarowywaniu usług związanych z SEO, jak to był rzekł mój kolega: „na cholerę się sprężać jak tak czy inaczej klient i tak łyka te gówna jak pelikan świeże ryby” a z pokazywania wałków i pomocy innym są tylko kłopoty i szarpanina” czym deko mnie zasmucił. Chwile po jego podsumowaniu zadzwonił dzwonek i w domofonie usłyszałem, że ktoś ma paczkę dla mnie. Wydało mi sie to deko podejrzane, bo ani nic nie zamawiałem, ani nikt mi nie dał cynku , że coś mi wysyła.
No nic, odebrałem paczkę, przyniosłem i z kumplem zacząłem się zastanawiać skąd to, bo nadawca nie za bardzo mi się kojarzył , kumpel coś wspomniał, że ostatnio „jechałem” po muzułmańskich terrorystach i on na moim miejscu raczej by nie otwierał, no ale wziąłem się na odwagę i po dłuższej walce z opakowaniem (jesssoo kiedys wystarczyło przeciąć sznurki i paczka była otwarta a teraz te taśmy, kartony, folie, masakra) moim oczom ukazała się skrzyneczka z miłą zawartością ;). Dodatkowo załączony był liścik w którym było wyjaśnienie skąd to się u mnie wzięło ;).
Pozwolę sobie zacytować fragmencik:

 Krzysztof, chciałem Ci tylko podziękować, a jakoś osobiście nie było okazji. Poświęciłeś sporo czasu, żeby mi pomóc z klientem, który finalnie wyrwał się z paszczy lwa […]

No i po liściku sobie przypomniałem, o co kaman 😉 . Oczywiście chodziło o udupionego przez umowę z SS klienta któremu troszkę pomogłem zaoszczędzić bezsensownie wydawanej kasy , że tak eufemistycznie określę jego przypadek.
Ucieszyłem się z prezentu jak gwizdek z dwóch powodów, pierwszy to taki, że miałem chęć napić się jakiejś „łychy” no a nie chciało mi sie grzać do sklepu a drugi powód to, że jednak takie ujawnianie wałków i nieuczciwości  przynosi nie tylko groźby sądowe ale też i są przyjemne chwile 😉
Także może opłaca się „edukacja klientów” 😉 . Ponieważ niedługo będę troche wolniejszy to umieszcze informacje o pewnej firmie z Jeleniej Góry która chyba zbyt dosłownie wzięła do siebie pierwszy człon nazwy miasta i potraktowała całą masę klientów jak przysłowiowych „jeleni” , sprawa jest już w prokuraturze i czeka na rozwój ..

Krzysztof Ziółkowski

PS
zgodnie z obietnicą spożyje prezent „like a Sir” 😉