Jak wszyscy wiedzą najjaśniej nam panujące google wprowadziło nową polityke prywatności (jak zwykle z resztą „w trosce o użytkowników”) jakie mogą być reperkusje tego dla branzy SEO – ano twierdzę , że dosyć poważne.
Przeprowadziłem mały test – zalogowałem się poprzez Firefox i Chrome do jednej usługi google następnie wylogowałem się i wszedłem na stronę Google.pl i co się okazało ?? Ano okazało się, że BYŁEM ZALOGOWANY !!!
Co taki fakt zmieni w SEO ??
Myślę, że zmieni bardzo dużo w najbliższym czasie – na pewno w statystykach zaobserwujemy znacznie wzrost odwiedzin „not provided” no i naturalne, że wyniki wyszukiwań będą trudniejsze do prześledzenia bo indywidualne dla każdego użytkownika. Nie wiem czy ten krok związany jest z faworyzowaniem usługi Google polegającej na niedawnym wprowadzeniu możliwości zakładania profilu strony firmowej w Google (a jak wiadomo nie od dziś – korporacja faworyzuje swoje usługi wykorzystując monopolistyczna pozycję na rynku) , chciałbym się mylić … Jedno wiem na pewno – po wprowadzeniu nowej polityki prywatności korporacja otrzyma znacznie więcej danych umożliwiających jej śledzenie użytkowników (dodam, że cennych i wartościowych danych) a co za tym idzie wartość akcji i zadowolenie akcjonariuszy wzrośnie …

Wzrost ilości wejść od zalogowanych do usług google

Wzrost ilości wejść od zalogowanych do usług google

Dla mnie sprawa jest jasna jest to perfidnie przemyślany ruch korporacji wykorzystujący fakt , że po wylogowaniu się z jednej usługi Google użytkownik nie zwraca uwagi na to, że jest dalej zalogowany i JEGO DANE SĄ ZBIERANE NADAL JAKO INDYWIDUALNE PREFERENCJE.

Jasno też widać, że tłumaczenie ukrycia fraz kluczowych w Google Analitics za pośrednictwem których użytkownicy wchodzą do serwisu z wyszukiwarki , iż powodowane jest to „troską o zachowanie ich prywatności” – jest wierutną BZDURĄ – bo frazy i słowa widoczne są w panelu Google AdWords tak więc:

PRYWATNOŚĆ ZNIKA JAK POJAWIAJĄ SIĘ PIENIĄDZE…

Ciekawi mnie jakie stanowisko wobec „utrudniania” wylogowywania się się i nowej polityki prywatności korporacji zajmie GIODO ….

Krzysztof Ziółkowski
PS
jakie to za sobą niesie reperkusje to niech każdy sam sobie dośpiewa…