Już myślałem, że po wyroku sądowym który zapadł w sprawie pozycjonowania z „gwarancjami” będzie spokój z kanciarzami którzy oferują „pozycjonowanie z gwarancjami” ( tutaj opis sprawy a tutaj sentencja wyroku ), jak widać myliłem się i to bardzo. W sieci pojawiają się kolejne oferty kanciarzy którzy korzystając z nieznajomości specyfiki usługi u klientów oferują pozycjonowanie z gwarancjami. Trafiłem na taką oto ofertę „pozycjonowania z gwarancją” od gdyńskiej firmy Precision Consulting Polska :

Bądź bardziej rozpoznawalny w sieci: 123 zł zamiast 1500 zł za pozycjonowanie Twojej strony – 5 fraz kluczowych na 1 rok – z Gwarancją TOP 10 po 4 miesiącach!

Cóż oferuje ta firma za 123 złote oraz jakimi metodami zamierza niby wywiązać się z obietnic gwarancyjnych ? Jak można przeczytać na stronie ich oferty zrobią to ni mniej ni więcej tak:

3 skuteczne metody:
– pakiet 2000 linków
– pakiet 500 precli
– wpis do ok. 2000 katalogów z wysokim PR

Teraz napiszę dlaczego ta cała oferta jest jednym wielkim oszustwem :

pakiet tych 500 precli jest gówno wartym pakietem i gwarantuję, że co najmniej 98% (jak nie całe 100% tych precli to zwykłe śmietniki), 2000 katalogów z wysokim PR (Page Rankiem) to jedno wielkie oszustwo bo po prostu nie ma tylu katalogów w polskim internecie , ba nawet i w światowym internecie . W PL jest może ze 100 katalogów do których opłaca się dodać witrynę (lista Cezzego) ale sumaryczny koszt dodania do całej setki to około 500 złotych jeżeli chce sie to zrobić w miarę solidnie . Jeżeli zaś weźmiemy pod uwagę wartościowe katalogi w światowych zasobach internetu to koszt dodania do 500 najlepszych może przekroczyć 7000.00 złotych – nie pozostaje nic innego jak podziwiać te firmę która takie sumy dokłada do interesu.

Jak usługa będzie wyglądała w rzeczywistości ?
Biorąc pod uwagę cenę (123 złote minus prowizja platformy pośredniczącej w sprzedaży oferty) zostanie wykorzystany (jeżeli w ogóle zostanie) jakiś automat dodający gówniane teksty z mieszarki do gównianych stronek które już od dawna praktycznie nie mają żadnej „mocy” w pozycjonowaniu a nawet wręcz przeciwnie – linki tam umieszczone mogą spowodować obniżenie reputacji witryny do której te linki prowadzą i jeżeli rzeczywiście pojawi się 2000 linków ze śmietników będzie to przyczyną pojawienia się niemiłej informacji w GWT od GSQT o „podjęciu” działań …

Tutaj link do oferty

Krzysztof Ziółkowski