Zapowiedź rewolucji w wyszukiwaniu i zmiana w podejściu do SEO

Zapowiedź rewolucji w wyszukiwaniu i zmiana w podejściu do SEO, 3.1 out of 5 based on 20 ratings
VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 3.1/5 (liczba ocen: 20)

Właśnie zapowiedziano rewolucyjna zmianę (podobno) w serwowaniu nam wyników przez jaśnie nam panujące Google. Podobno nasze zapytania wpisywane w wyszukiwarkę maja być „obrabiane” semantycznie.  Znaczyć to będzie, nie mniej nie więcej, że wyszukiwarka będzie się starała odpowiedzieć na nasze pytanie analizując jego kontekst w stosunku do zastanej rzeczywistości .

Jeżeli stałoby się tak jak zapowiadają to skończyłaby się era naczelnej zasady algorytmu Google czyli „zasady cytatu” a co za tym idzie adios linki i adios napieprzanie linkami z automatów ….
Skończy się „pozycjonowanie za złotówkę” ? . Czy „pół roku za darmo” ? Albo też „gwarantowanie pozycji” ? Nie sądzę , zawsze znajdzie się kupa naciągaczy a klientów SEO czekają spore wydatki na wewnętrzną optymalizację serwisów i umiejętne budowanie wokół swojej witryny kontekstu. Jedno jest pewne, po tej zmianie z rynku wylecą ci którzy poza linkowaniem strony swojego klienta nic innego nie robili.

Ale póki co, jest to gdybanie i linki nadal się liczą…

Krzysztof Ziółkowski
PS.
dam na mszę aby wprowadzili takie zmiany jak najszybciej bo nareszcie branża SEO przestanie narzekać na zarobki 😉

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 3.1/5 (liczba ocen: 20)

5 komentarzy to "Zapowiedź rewolucji w wyszukiwaniu i zmiana w podejściu do SEO"

 1. Artur pisze:

  Znalazłeś jakieś źródło tych „rewelacji”? Byłoby spoko, ale patrząc na to jak kuleje translator google to możemy mieć wątpliwości czy google jest na tym etapie by radzić sobie z semantyką.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 2. No jestem bardzo ciekawy co z tego wyniknie. Też mam nadzieję, że skończy się era linkospamera. Ostatnio zamiast wartościowych stron na słowa kluczowe wyświetlają mi się w Top10 jakieś gówniane nic nie warte stronki, które używają do pozycjonowania technik spamerskim i takich tam głupot. Teraz właśnie przyszło mi do głowy pytanie czy firmy, które zajmują się „linkowaniem” zniknął z rynku? A drugie to takie Czy linkowanie do precli już nie będzie wartościowe?

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   Linkowanie z „precli o mydle szydle i powidle” już od dawna jest nieskuteczne. Są skuteczniejsze sposoby oparte na podobnej metodyce…

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. No jest linkowanie na innych serwisach za pomocą pośredników typu Prolink. Wydaje mi się że precle jeszcze mają istotny wpływ na pozycję.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Przydatne informacje o pozycjonowaniu stron internetowych

Highslide for Wordpress Plugin