Za ile Google sprzedaje Twoją prywatność

Za ile Google sprzedaje Twoją prywatność, 4.8 out of 5 based on 4 ratings
Oceń artykuł
Ocena: 4.8/5 (liczba ocen: 4)

Tytuł przyznaję dość przewrotny ale myślę, że doskonale oddaje to co korpogoogle robi i do czego dąży. Chyba czas najwyższy niektórym mniej ogarniętym w temacie otworzyć oczy. Zaczniemy jak zwykle czyli od początku.
W roku 2011 korpogoogle uprzejmie raczyło poinformować, że (między innymi) w trosce o naszą prywatność aby nie można było uzyskać danych o preferencjach zalogowanych użyszkodników Google wprowadza szyfrowanie zapytań czyli https – http://googleblog.blogspot.com/2011/10/making-search-more-secure.html – poskutkowało to pojawieniem się w Google Analitics wyników „not provided” których nie można było przeanalizować pod kątem użytych słów i fraz kluczowych  użytych przez trafiających na witrynę z wyników wyszukiwań.

Troska o nasze prywatne dane jak się okazuje poszła znacznie dalej bo ostatnio korpogoogle wprowadziło domyślne już wyszukiwanie po https i ilość wejść zaszyfrowanych niemożliwych do przeanalizowania wzrosła średnio do 50%-70% . Co prawda obok troski o naszą prywatność pojawiła się sugestia , że dalej można szczątkowo bo szczątkowo dane te przeanalizować w GWT ale jak już wspomniałem jest to w formie szczątkowej.

Jest to wyraźny znak, że korpogoogle już zebrało wystarczającą ilość „dawców” danych, teraz kolej na zwiększenie ilości danych płynących z GWT, myślę, że najbardziej im zależy obecnie na kompletowaniu adresów witryn używanych do wpływania na ranking, stąd też „zachęta” w postaci umożliwienia „wydobycia” danych szczątkowych o słowach kluczowych w GWT.

Teraz informacja dla tych zainteresowanych którzy chcą się pozbyć troski o ochronę prywatności użytkowników oraz troski o ochronę ich preferencji – jeżeli zapłacicie 150 tys dolarów hamerykańskich na rok to korpogoogle przestanie troszczyć się o prywatność czy ochronę preferencji użytkowników ich wyszukiwarki. No chyba, że jesteście zatrudnieni w służbach specjalnych USA na wyższym szczeblu to dane te z całą pewnością dostaniecie za darmo 😉 .

Krzysztof Ziółkowski

PS

wykres obrazujący wzrost „not provided”

Oceń artykuł
Ocena: 4.8/5 (liczba ocen: 4)

7 komentarzy to "Za ile Google sprzedaje Twoją prywatność"

1. pol pisze:

Za 150 tys dolców też zobaczysz niedługo jedynie not provided. Premium nie rozwiązuje tego problemu.

Jedynie płacąc za AdWords znasz słowa kluczowe, po których userzy dotarli na stronę – tu G przestaje się troszczyć o prywatność, a zaczyna się troszczyć o własną kieszeń.

• Krzysztof pisze:

Specjalnie o AdWords nie wspominałem mając nadzieję, że ktoś poruszy ten temat ;). Dlatego w Polsce korpogoogle sprzedaje naszą prywatność średnio od 30gr do kilku złotych za sztukę 🙂

2. Bielack pisze:

Co jak co, ale ilustrację do artykułu dobrałeś znakomicie; Taki drobny coin mówi wszystko.

3. Zatem jesteśmy non stop na celowniku wielkiego G

4. jehowy pisze:

Krzysztof jestes pewien ze za te 150k not provided zniknie?

Google Analytics Premium *is* affected by „(not provided)”
    @http://www.cloudshapes.co.uk/posts/not-provided-ga-premium-chrome-future/

VA:F [1.9.16_1159]
    Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
  5. Student Prawa pisze:

Wielki Brat będzie żyłował użytkowników tak długo jak się da i nie ma w tym nic dziwnego. Gdybym był prezesem też bym dążył do zwiększenia zysków, bo to jest cel każdej firmy.

VA:F [1.9.16_1159]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  6. Internetowy pisze:

Pewnie najlepiej swoich witryn nie dodawać jednak do GWT

VA:F [1.9.16_1159]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)