Topsolutions – klasyka nie zrozumienia problematyki SEO

Topsolutions - klasyka nie zrozumienia problematyki SEO, 4.1 out of 5 based on 10 ratings
VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.1/5 (liczba ocen: 10)

Na samym początku muszę wyraźnie napisać, że moje przemyślenia powstały tylko i wyłącznie na podstawie materiału filmowego który sobie obejrzałem na tubie. Nie jest moim zamiarem ocena tej konkretnej firmy . Posłużyłem się przykładem który moim zdaniem pokazuje nam do czego doprowadziliśmy my sami czyli branża zajmująca się SEO.

Film który został wyemitowany przez TVN jest moim zdaniem materiałem nierzetelnym, nierzetelnym z prostej przyczyny – kompletnej nieznajomości tematu przez osoby go tworzące i wypowiadające się się w nim. Szkoda, że w materiale filmowym nie przedstawiono wypowiedzi pracowników Topsolutions co powinno cechować rzetelny materiał reporterski. Szkoda, że nie przedstawiono racji obu stron.

http://youtu.be/GRkQofaGDLA

Do czego zmierzam ? Otóż materiał dobitnie pokazuje na przykładzie wypowiedzi klientów i prawników występujących w reportażu kompletnie nie zrozumienie tematyki SEO i pozycjonowania witryn internetowych. Niezrozumienie które powstało na skutek bajek z mchu i paproci które my sami (branża SEO) sprzedajemy na prawo i lewo naszym klientom po to tylko aby podpisali z nami umowy … Kocopołów o „gwarancjach pozycji”, o „wysokiej jakości wpisów” czy o „etycznym pozycjonowaniu” lub o „gwarancjach efektów” . Pokazuje również „cwaniactwo” firm podsuwających klientom nie zrozumiałe umowy do podpisania nie tłumacząc tymże klientom ryzyka związanego z usługą oraz elementu niepewności związanego z rankingiem ustalanym nie przez firmę SEO a przez kogoś innego. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego tak jest ? 
Podsumowując – reportaż wyemitowany przez  jest materiałem nierzetelnym bo nie popartym żadnymi dowodami poza subiektywnymi opiniami paru ludzi nie rozumiejącymi specyfiki usług. Niestety tak jak wyżej wspomniałem wina za zaistniałą sytuacje leży po naszej stronie bo dzięki niedomówieniom a czasami nawet celowym wprowadzaniem w błąd lub celowym zatajaniu informacji związanych z charakterystyką usługi nasi klienci oczekują od nas cudów na kiju i złotego środka na „teraz zaraz” z „gwarancjami sukcesu” …
Pisałem i mówiłem wielokrotnie, że takich spraw, czy to sądowych czy reportaży będzie z biegiem czasu coraz więcej i jak widać niestety miałem rację …
Uważam, że emisja tego materiału pomimo rażących błędów merytorycznych była potrzebna (fajnie, że ktoś to opublikował) bo unaocznia nam jak jeszcze dużo przed nami w dziedzinie „edukacji klientów” oraz to, że czym wyższa świadomość usługi u klienta i w społeczeństwie tym mniej takich materiałów powstanie.

Na koniec jeszcze :
Firmie Topsolutions radziłbym kontakt z autorami reportażu i jeżeli uważają, że w całej sytuacji są bez winy (jak pracują i co obiecują akwizytorzy chyba wszyscy wiemy co ? 😉 ) i wyjaśnienie sytuacji plus opublikowanie krótkiego wyjaśnienia nie w formie pisemnej a krótkiego filmiku , najlepiej powołując się na stosowne dokumenty. Jezeli jeszcze skontaktowali by się z tymi klientami i zaproponowali im jakieś fajne rozwiązania to mieli byśmy klasyczny przykład rozwiązania kryzysowego w firmie na korzyść firmy, odradzałbym „rozwiązania siłowe” bo jest to najgorsze co może być i powoduje tylko eskalacje problemu. Ja z przyjemnością opublikował bym ich oświadczenie. 

Krzysztof Ziółkowski

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.1/5 (liczba ocen: 10)

13 komentarzy to "Topsolutions – klasyka nie zrozumienia problematyki SEO"

 1. S pisze:

  TOP SOLUTIONS jest samo sobie winne. Załóż stronę internetową, dodaj ją do paru katalogów stron a możesz być pewien, że po kilku dniach otrzymasz od nich maila z informacją, że „Państwa strona nie znajduje się na wysokich pozycjach na frazy związane z działalnością a my gwarantujemy TOP10”. Ja dostałem takiego maila nawet dla strony na której był tylko formularz kontaktowy – był on tam tylko i wyłącznie dla testów. Łącznie już mam chyba od nich z 25 maili dla różnych stron.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 3.7/5 (3 votes cast)
 2. bartek pisze:

  Z tego co widzę to emisja miała miejsce w TTV, a nie w TVN

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 3. Werel pisze:

  Jurek Owsiak w ofercie i interes się kręci ;]

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 4. nt2 pisze:

  artykuł o niczym tak naprawdę.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   Oj nie chciałbyś się spotkać z takim prawnikiem używającym takich argumentów w sądzie 😀 , taki pierwszy lepszy przykład z brzegu.

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 5. Sevana pisze:

  Szkoda że materiał z YT nie jest już dostępny.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 6. TS pisze:

  Mam nadzieję, że doda Pan ten komentarz, bo jest odpowiedzią na zarzuty. Trochę późno, ale zawsze 🙂

  1. Dlaczego publicznie nie odpowiadamy?
  To chyba jasne, że nie chcemy promować tego kłamliwego materiału.

  2. Dlaczego zniknął z YT i niektórych innych serwisów?
  Bo osoby, które go pokazały zaznajomiły się ze stanem faktycznym dotyczącym tych 3 klientów.

  3. Dlaczego nie zaproponowaliśmy jakiegoś fajnego rozwiązania tym klientom?

  Otóż w 2 przypadkach kwestia rozchodziła się o to, że klienci nie chcieli płacić za osiągnięte pozycje.
  Jeden sugerował, że to linki sponosorowane, a nie wyniki naturalne – bądźmy rozsądni, czy to my się pomyliliśmy, czy klient i potem gada głupoty w TV. Mamy screeny!

  Druga osoba płaciła tylko za wyniki, a były naprawdę dobre i stąd spore kwoty. Wiedziała ile będzie płacić za jaką pozycje. W międzyczasie zmieniła biznes i powiedziała, że dlatego nie ma efektu, bo pozycjonujemy nie to co ona teraz prowadzi. Zgodziliśmy się zmienić frazy, a mogliśmy powiedzieć zgodnie z umową nie. Poszliśmy jej na rękę obniżyliśmy płatności. Ogólnie próbowała nas obarczyć niepowodzeniem w biznesie. Przy czym mamy maile od niej, że Efekty faktycznie są bardzo dobre.

  Oczywiście ttv nie chciała dowodów zobaczyć, ani umówić się na rozmowę. Ich celem było złapanie szefa przed drzwiami z kamerą w ręku i zapytanie „Dlaczego oszukuje Pan klientów?”.

  Na prośbę pracownika o umówienie spotkania i wysłanie pytań mailem, żebyśmy mogli się przygotować, nie było żadnej odpowiedzi od dziennikarzy.

  Trzecia osoba jako jedyna nie miała zadowalających efektów – dostał propozycję rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia.

  4. Sprawa obije się o Sąd oczywiście, bo ttv sieje odpowiedzi w stylu wolności słowa, dziennikarskiej, i że to tylko opinie itp.

  Żeby było jasne nie mamy pretensji do klientów, którzy mogą mieć swoją opinię, nawet pomimo tego, że mieli dobre efekty, tylko do dziennikarzy za nierzetelny i stronniczy materiał.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 4.3/5 (6 votes cast)
 7. Szczepan pisze:

  Na podstawie mojej opinii powiem tylko tyle: omijać tą firmę z daleka. Firma nas oszukała w bezczelny sposób ! Oferuje usługi, nie wywiązuje się z umowy i wystawia faktury, chcesz zerwać umowę to płacisz karę ! Straszą sądem i komornikiem itp. Rozbój. Ta firma z góry nastawiona była na oszukanie nas z tego co teraz widzimy. Drugie Amber Gold ? Jesteśmy stratni niemałe pieniądze.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 8. Andrzej Majsterek pisze:

  Ten trzeci przypadek to mój.
  Top Solution kłamie bezczelnie zaproponowano mi popisanie nowej umowy strasząc przez kancelarie prawna ( reprezentująca TS w dziesiątkach takich przypadków ) zablokowaniem kont firmowych i egzekucja komorniczą. Niestety zapłaciłem za faktury za usługi które sam Top Solution określił tu jako fikcyjne .

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 9. Paweł pisze:

  Polecam lekturę http://opinie-topsolutions.blogspot.com/
  Pozycjonowanie zabawek dziecięcych na stronach z wibratorami analnymi
  To tragicznie zalosne ale oddaje klimat …

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 10. Marek pisze:

  Chyba Najgorsza firma w branży. Oszukują, nic nie robią, poza wystawianiem faktur. Powalczymy z łotrami w sądzie i nie tylko…

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 11. Kuba pisze:

  rowniez zostalem oszukany przez TOP SOLUTION. Jest to firma nastawiona na oszustwa. Po podpisaniu umowy moje wyniki w google spadaly niemilosiernie. Nic nie bylo czynione aby to naprawic. Po moich kilkunastu monitach z informacja dlaczego pozycjonujac wyniki moje ida na leb, na szyje nie dostawalem odpowiedzi. Przestalem im placic za faktury. Groza mi komornikami i sadami a nie wywiazuja sie z podstawowego punktu w umowie. Ewidentnie naciagaja firmy i wyludzaja pieniadze. Moze jakis pozwe zbiorowy przyszykujemy ? Mne juz dymaly firmy transportowe i innych moich kontrahentow. Zebralismy sie i pozwalismy do sadu tych przewoznikow i nam placili odszkodowania. Oni tez to powinni zrobic.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Przydatne informacje o pozycjonowaniu stron internetowych

Highslide for Wordpress Plugin