Prywatność według Google

Prywatność według Google, 3.8 out of 5 based on 13 ratings
VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 3.8/5 (liczba ocen: 13)

Jak wszyscy wiedzą najjaśniej nam panujące google wprowadziło nową polityke prywatności (jak zwykle z resztą „w trosce o użytkowników”) jakie mogą być reperkusje tego dla branzy SEO – ano twierdzę , że dosyć poważne.
Przeprowadziłem mały test – zalogowałem się poprzez Firefox i Chrome do jednej usługi google następnie wylogowałem się i wszedłem na stronę Google.pl i co się okazało ?? Ano okazało się, że BYŁEM ZALOGOWANY !!!
Co taki fakt zmieni w SEO ??
Myślę, że zmieni bardzo dużo w najbliższym czasie – na pewno w statystykach zaobserwujemy znacznie wzrost odwiedzin „not provided” no i naturalne, że wyniki wyszukiwań będą trudniejsze do prześledzenia bo indywidualne dla każdego użytkownika. Nie wiem czy ten krok związany jest z faworyzowaniem usługi Google polegającej na niedawnym wprowadzeniu możliwości zakładania profilu strony firmowej w Google (a jak wiadomo nie od dziś – korporacja faworyzuje swoje usługi wykorzystując monopolistyczna pozycję na rynku) , chciałbym się mylić … Jedno wiem na pewno – po wprowadzeniu nowej polityki prywatności korporacja otrzyma znacznie więcej danych umożliwiających jej śledzenie użytkowników (dodam, że cennych i wartościowych danych) a co za tym idzie wartość akcji i zadowolenie akcjonariuszy wzrośnie …

Wzrost ilości wejść od zalogowanych do usług google

Wzrost ilości wejść od zalogowanych do usług google

Dla mnie sprawa jest jasna jest to perfidnie przemyślany ruch korporacji wykorzystujący fakt , że po wylogowaniu się z jednej usługi Google użytkownik nie zwraca uwagi na to, że jest dalej zalogowany i JEGO DANE SĄ ZBIERANE NADAL JAKO INDYWIDUALNE PREFERENCJE.

Jasno też widać, że tłumaczenie ukrycia fraz kluczowych w Google Analitics za pośrednictwem których użytkownicy wchodzą do serwisu z wyszukiwarki , iż powodowane jest to „troską o zachowanie ich prywatności” – jest wierutną BZDURĄ – bo frazy i słowa widoczne są w panelu Google AdWords tak więc:

PRYWATNOŚĆ ZNIKA JAK POJAWIAJĄ SIĘ PIENIĄDZE…

Ciekawi mnie jakie stanowisko wobec „utrudniania” wylogowywania się się i nowej polityki prywatności korporacji zajmie GIODO ….

Krzysztof Ziółkowski
PS
jakie to za sobą niesie reperkusje to niech każdy sam sobie dośpiewa…

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 3.8/5 (liczba ocen: 13)

6 komentarzy to "Prywatność według Google"

 1. daniel pisze:

  Google swoimi kolejnymi decyzjami zaprasza konkurencję do walki o rynek wyszukiwarek, no i proszę Bingowi skoczyło w I kwartale 0,016% w górę… Za kilkadziesiąt lat zaczniemy się tam pozycjonować w PL 😐

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   Obawiam się, że za kilkadziesiąt lat wyszukiwarki zejdą na plan dalszy bo informacje będą dostarczane innymi kanałami …

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Wiesiek pisze:

  Moim zdaniem to większy nacisk położony zostanie na treść. Już dziś obserwuję wzrost pozycji stron (słabo pozycjonowanych bo tylko swl dla testów) które mają dużo treści i userzy dużo czasu spędzają na tych stronach.
  Ilość czasu spedzanego na stronach można łatwo mierzyć mając własną przeglądarkę, własny system statystyk i zbierając zewsząd dane gdzie tylko się da.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   Treść nie ma nic do problemu który się pojawił – mamy do czynienia z coraz większym wykorzystywaniem prywatnych danych i preferencji użytkowników, jeżeli zaś chodzi o treść to może być nawet i uboga ale wystarczy, że użytkownik ją „rozpropaguje” wśród „znajomych” i wyskoczy wysoko wśród nich wyników wyszukiwań. Ponadto pojawia się kwestia (którą sygnalizowałem wcześniej) niemożliwości wyjścia spoza zaklętego kręgu google – bo jeżeli zostaniemy „zaszufladkowani” przez wyszukiwarkę jako „miłośnicy blondynek przy kości” to nigdy nie przebije sie do nas informacja o „nowych szczupłych brunetkach” … No i możemy żyć w głębokim przekonaniu , że oprócz tych blondynek nie ma nic innego … 😉

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 3. Wiesiek pisze:

  O zaszufladkowaniu rozmawialiśmy już kiedyś na GL 😉
  Za dużo jest stron w sieci i google ma problem co pokazac userowi:
  1. To co szukał wcześniej i podobne, śledząc go coraz lepiej?
  2. To co szukają jego znajomi, śledząc wszystkich 😉
  3. To co proponują pozycjonerzy za kasę 😉

  Przyznam, że nie wiem co lepsze.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   No jakbym wiedział to chyba byłbym bogatszy od Google 🙂

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Przydatne informacje o pozycjonowaniu stron internetowych

Highslide for Wordpress Plugin