Pozycjonowanie na gruponie

Pozycjonowanie na gruponie, 5.0 out of 5 based on 7 ratings
VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 5.0/5 (liczba ocen: 7)

Pozycjonowanie na gruponie czyli pierdyliard procent zniżki … Coraz częściej widzę „super oferty” na pozycjonowanie stron internetowych z niebotycznymi zniżkami dajacymi ostatecznie cenę za roczne pozycjonowanie w granicach 100-200 złotych.
Postaram sie nieco rozjaśnić temat i otworzyć oczy naiwnym dającym się nabrać na tego rodzaju oferty. Ograniczę się do paru argumentów tylko.

Koszt profesjonalnego pozycjonowania zawiera w sobie następujące czynności jak:

 • analizę fraz słów kluczowych
 • analizę konkurencyjności tych fraz
 • optymalizację witryny pod frazy i słowa kluczowe
 • zbudowanie tematycznego zaplecza pod pozycjonowanie
 • linkowanie zwrotne witryny pozycjonowanej
 • linkowanie strony pozycjonowanej ze zbudowanego zaplecza tematycznego
 • śledzenie postępów w pozycjonowaniu, kontrolowanie procesu pozycjonowania
 • katalogowanie witryny docelowej oraz witryn zapleczowych
 • mnóstwo innych prac związanych z całym procesem pozycjonowania

Teraz napiszę coś o kosztach – celowo napiszę tylko o kosztach jednorazowych ponoszonych tylko i wyłącznie dla jednej strony – czyli jednego klienta. Kosztem tym jest (moim zdaniem obowiązkowe) skatalogowanie witryny  (dodanie jej do katalogów) w ponad 50 płatnych katalogach . Dodanie witryny do tych katalogów powoduje zwiększenie tak zwanego TrustRunk’u (jednego ze znaczących parametrów algorytmu google) mającego wpływ na pozycje witryny.

Koszt jednorazowy takiego skatalogowania to około 170 złotych w sumie. Czy firma oferująca roczne pozycjonowanie za 200 złotych poświęci 170 złotych ? Jestem tego pewny, że nie. Celowo pomijam koszt nakładu i czasu pracy przy katalogowaniu gdyż ze względu na ręczną moderację tych wpisów nie można użyć automatów …. Kwestie wprowadzania w błąd klienta polegającą na błędnej ocenie konkurencyjności fraz wycenianej na podstawie ilości wyników wyszukiwania wyjaśnię w innym artykule. Gwarancja (pozycji) takiego pozycjonowania udzielana przez taką „profesjonalną” firmę SEO jest zwykłym kłamstwem i oszukiwaniem potencjalnych klientów z dwóch powodów: oficjalne stanowisko google wyraźnie mówi, że żadna strona nie ma gwarancji stałych pozycji, poza tym co zrobi taka firma gwarantująca top 10 dla frazy „wykonywana usługa + miasto” gdy zgłosi się do niej 12 fryzjerów z Warszawy ?? Dla mnie takie ofery są zwykłym oszustwem .
Krzysztof Ziółkowski

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 5.0/5 (liczba ocen: 7)

5 komentarzy to "Pozycjonowanie na gruponie"

 1. Wiesz, trochę spłyciłeś temat handlu pozycjonowaniem na gruponie/gruperze i innych tego typu serwisach agregujących sprzedaż.

  Wczytując się w warunki umowy na takie pozycjonowanie jest wyraźne zaznaczenie, że „fraza do iluś milionów wyników w Google”. Główny problem to natomiast sam dobór fraz – jeżeli klient ma sklep internetowy i aż prosi się o długi ogon na podstrony produktów to totalna głupota zlecać seo przez grupera.

  Zastanawiam się tylko co dalej – masz jakieś potwierdzone informacje, że ktoś był na tyle zadowolony że dołączył do zacnego grona klientów takiej firmy? 🙂

  SEO na gruponie będzie miało branie tak długo jak świadomość przedsiębiorców (może wynikająca z faktu tego jakie są koszty prowadzenia rozwiniętej działalności gospodarczej) będzie na niskim poziomie. Główny problem to koszty – a im taniej tym lepiej.
  Hit ostatniego dnia – mojemu znajomemu podebrali klienta, gdyż jakaś firma SEO powiedziała, że zrobi frazę meble za 100 złotych. Pozostaje tylko pielęgnować obecnych klientów i tyle.

  Mam do Ciebie pytanie na które nie musisz odpowiadać publicznie: pod każdego klienta robisz indywidualne zaplecze, które w momencie rozwiązania umowy oddajesz klientowi czy bazujesz na swojej bazie domen itp?

  Z tymi wpisami w płatnych katalogach – i tak i nie. Chyba nie ma co się jarać tak bardzo 50 wpisami w dobrych i płatnych katach 🙂

  I czyżbym był pierwszym komentującym? 🙂
  P.S
  Ta twoja templatka jest straaaaszna 😛

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   Nie jest moim zadaniem szczegółowo opisać, że za 10 złotych /miesiąc można zrobić coś pożytecznego ze stroną w zakresie pozycjonowania – to jest temat rzeka, sygnalizuje problem starając się jak najkrócej.
   Myślę, że ocenianie konkurencji na podstawie ilości wyników jest podstawowym błedem (starałem się to wyjaśnić tutaj
   Co do zaplecza to część pozostaje u mnie a część dedykowana przechodzi na własność klienta i w zależności od czasu rozwiązania umowy albo jest bezpłatna albo klient zobligowany jest do wykupu.
   Jesteś „numero uno” 😉 stronka ma 3 dni..
   Grafik ze mnie jak z koziej …… ;P

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   • Tak jeszcze podbiję temat: jednoosobowa działalność czy zespół? 🙂 A co do grafiki: mogłeś znaleźć coś lepszego – bo główna strona jest ekhem…no ale może to wina takiego przymusowego zmniejszania zdjęć 🙂

    Co do bloga – fajna sprawa, możesz kiedyś wjechać na analizę konkretnych umów, ich rodzajów itp. Oczywiście bez wymieniania nazw firm itp.
    Wtedy podejrzewam, że branża (a zwłaszcza niektórzy osobnicy) nabiorą nieco rozwagi w wycenie/analizie pozycjonowania bo będą się bali, że wtopią 🙂

    VA:F [1.9.16_1159]
    Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
 2. Piotr pisze:

  Dopóki będą naiwniacy dopóty będą królowały oferty na gruponach, kuponach i w innych atrakcyjnych portalach.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Przydatne informacje o pozycjonowaniu stron internetowych

Highslide for Wordpress Plugin