Niemożliwe stało się możliwe ?

Niemożliwe stało się możliwe ?, 4.2 out of 5 based on 15 ratings
VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.2/5 (liczba ocen: 15)

Czyżby nieśmiała próba pokazania „cohones” ??

Wygląda na to, że Kaspar Szymański w końcu „postanowił stanąć otworem” w kierunku webmasterów i SEO światka …
Właśnie na blogu Seby (chyba sie Sebastianie nie obrazisz za „ksywkę” ?) ukazał się wywiad z Guglarzem poruszający parę ważnych spraw związanych z odwiecznymi problemami na linii firmy SEO – wytyczne Google dla webmasterów oraz jakościowania wyników wyszukiwań. Całość wywiadu dostępna jest na tym blogu.

Mnie najbardziej ucieszył fakt , że rok 2012 ma być rokiem rozwijanego dialogu Google z webmasterami, bo dotychczas w mojej opinii był to monolog pełen niejasności i sprzecznych ze sobą informacji na dodatek interpretowanych „od sasa do lasa” przez niektórych pozbawionych obiektywizmu ludzi próbujących swoich sił w SEO . Zasmucił mnie fakt potwierdzenia , że można szkodzić konkurencji na co wielokrotnie zwracałem uwagę a co uparcie było odrzucane przez grupę fanów na googlowskim forum dla webmasterów i jak do dnia dzisiejszego było zamiatane pod dywan przez pracowników google.

Smuci mnie też, że przy jednoczesnych deklaracjach o dialogu jak zwykle otrzymałem sprzeczne informacje w temacie szkodzenia konkurencji bo z jednej strony pracownik Google zapewnia nas, że w takich przypadkach można wysyłać prośbę o ponowne rozpatrzenie a kilka dni temu napisał wyraźnie, że „zanim będzie możliwe pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia nie wystarczy zakończyć współpracy z systemami wymiany linków ale należy również usunąć wszystkie linki pozyskane z innych źródeł” a jak wszyscy sobie zdajemy sprawę po takiej „akcji” szkodzenia konkurencji NIEMOŻLIWYM jest usuniecie wszystkich szkodliwych linków umieszczonych automatami.

Najogólniej wszystko zaczyna iść w jak najlepszym kierunku co mnie napawa nadzieją, że w końcu będzie coraz to więcej oficjalnych i konkretnych wypowiedzi pracowników Google  (zgodnie z tą zapowiedzią rozwijania dialogu) którzy jak do tej pory unikali odpowiedzi w drażliwych tematach jak diabeł święconej wody wyręczając się często i gęsto kilkoma teoretykami którzy publikowali swoje własne pobożne życzenia w tematach związanych z indeksowaniem i rankingiem …
Krzysztof Ziółkowski

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.2/5 (liczba ocen: 15)

6 komentarzy to "Niemożliwe stało się możliwe ?"

 1. SEO Profi pisze:

  Nie obraziłem się 🙂

  Krzysiek, myślę, że kwestia szkodzenia konkurencji jest nadinterpretowana w światku SEO. No ale – coś się musi dziać. Nie wierzę bowiem, aby Google, świadome tego, że ktoś może Ci „dowalić” pozwoliło, aby się tak stało. Moim zdaniem nie doceniamy w Polsce SQT – do czasu większych zmian w algorytmie…

  A co do dialogu, to fakt – rok 2011 i G+ pokazał, że wywiady z Kasparem niedługo .. nie będą już tym, co kiedyś (jeszcze teraz?)

  Poza tym – wiedza zaczyna się coraz bardziej liczyć – nie masz takiego wrażenia? 🙂

  Aha – wgraj sobie wtyczkę o możliwości dostawania emaili o nowych komentarzach do wpisu 🙂

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 2. Krzysztof pisze:

  Done 🙂
  Nie sądzę aby nadinterpretowana była kwestia szkodzenia bo sam widzę co się dzieje jak ktoś komuś na „odcisk” nadepnie … 🙁

  VN:F [1.9.16_1159]
  Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
 3. Erbit pisze:

  Niby jak Google ma rozpoznać czy linki kupiłem ja czy moja konkurencja czy blasta kupiłem ja czy moja konkurencja? Dziwię się „Sebo”, że uważasz takie rozróżnienie za możliwe.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
 4. Erbit pisze:

  Krzysztof – uważam, że jesteś ogromnym optymistą. Oczywiście i ja bym chciał aby w końcu odbył się dialog. Uważam jednak, że to będzie monolog i na dokładkę przeżarty komercją – czyli nic nowego. Nowe może w tym jest to, że i Ty w końcu dałeś się złapać na obietnice przedstawiciela Google. Ja to widzę nadal czarno.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   Spokojnie, zobaczymy czy ktoś mi odpowie na parę pytań czy będzie po staremu zamiecione pod dywan i zwalone na „kółko różańcowe” 😉

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 5. Erbit pisze:

  Trzymam kciuki za Twój pomysł zadania kilku(dziesięciu) niewygodnych pytań 😉

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 4.0/5 (1 vote cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Przydatne informacje o pozycjonowaniu stron internetowych

Highslide for Wordpress Plugin