Niebezpieczeństwa pozycjonowania

Niebezpieczeństwa pozycjonowania, 5.0 out of 5 based on 1 rating
VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 5.0/5 (liczba ocen: 1)

Niebezpieczeństwa pozycjonowania stron.

Na początku chciałbym wyraźnie podkreślić, że wyniki wyszukiwań były są i będą prywatną „zabawką” korporacji Google która może sobie robić z nimi co zechce i kiedy zechce. Google wyraźnie podkreśla, że nikomu nie gwarantuje wysokich pozycji i niezmienialności pozycji w wynikach wyszukiwań. Teraz do rzeczy – czyli o niebezpieczeństwach wynikających z procesu pozycjonowania stron internetowych. Poniżej przedstawię dwie podstawowe „kary” jakie nakłada
Google na witryny internetowe czyli:

  1.  Ban – całkowite usunięcie witryny z wyników wyszukiwań
  2.  Filtr – obniżenie pozycji witryny w wynikach wyszukiwań (rozróżniamy filtr ręczny nałożony przez specjalną komórkę Google (Search Quality Team) i automatyczny nałożony przez algorytm wyszukiwarki.

Dodatkowo w czasie większych aktualizacji algorytmu wyszukującego Google zdarzają się chwilowe wahania pozycji witryn lub obniżenie pozycji w wyniku wprowadzenia nowego algorytmu.
O ile na pierwszą z kar Google naprawdę ciężko trzeba zapracować to filtry wynikające z nieumiejętnego pozycjonowania lub wynikające z modyfikacji algorytmu zdarzają się dosyć często i rzetelna firma SEO powinna sobie bez problemów z tym poradzić.Muszę wyraźnie podkreślić, że filtry najczęściej zdarzają się firmom którze próbują pozycjonować strony klientów nieumiejętnie używając stworzonych w tym celu oprogramowań automatyzujących proces pozycjonowania stron. Dosyć często koreluje to z podejrzanie niską ceną za usługę.
Ostatnio (co niestety stwierdziłem z kilku niezależnych źródeł) coraz częściej zdarzają się nieetyczne działania firm które starają się wykorzystać algorytm Google w celu obniżenia pozycji stron konkurencyjnych. Co prawda na pytanie czy można obniżyć i zaszkodzić pracownicy korporacji oraz ich fani zgodnym chórem twierdzą, że jest to niemożliwe, jednak z całą świadomością i pełna odpowiedzialnością twierdzę , że jest to możliwe jak najbardziej a co gorsza obserwuję coraz więcej takich prób.
O tych wszystkich sprawach moim zdaniem powinna informować każda rzetelna firma SEO. Jeżeli firma twierdzi i wmawia swojemu klientowi, że gwarantuje mu wysokie pozycje i niezmienność tychże pozycji to radzę daleko posuniętą ostrożność przy współpracy z nią.

Krzysztof Ziółkowski

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 5.0/5 (liczba ocen: 1)

One Comment to "Niebezpieczeństwa pozycjonowania"

  1. Temat bardzo ciekawy. Za mało w nim jednak informacji odnośnie tego, czego klient winien się spodziewać podczas procesu pozycjonowania. To, że jest filtr i ban nie jest wystarczająca informacją. Artykuł winien posiadać choćby jeden paragraf o tym, że zawsze pozycjonowanie będzie wiązało się z nakładaniem kar. Za samo pozycjonowanie już należy się kara, więc nie jestem do końca przekonany, czy można to robić umiejętnie.

    VA:F [1.9.16_1159]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Przydatne informacje o pozycjonowaniu stron internetowych

Highslide for Wordpress Plugin