Matt ściemniacz C zaprzecza idei stojącej u podstaw algorytmu Google ?

Matt ściemniacz C zaprzecza idei stojącej u podstaw algorytmu Google ?, 4.3 out of 5 based on 6 ratings
VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.3/5 (liczba ocen: 6)

Dzisiaj będzie o linkach wychodzących z serwisów i ich wpływie na pozycje oraz wpływie na stronę która umieszcza link ale przede wszystkim o ich wpływie na na użytkowników tegoż serwisu . Dokładniej o miejscu gdzie umieścić odnośnik do źródła które uważamy za zaufane i wpływie tego miejsca na zachowanie się użytkownika. Najpierw może zobaczcie sobie co w temacie nawija Matt.

Poruszona została kwestia umieszczenia linku zwrotnego do zaufanego źródła na samym początku artykułu. Mister Matt przedstawia to jako jak najbardziej OK motywując to chęcią dowiedzenia się od razu czego ten tekst dotyczy. Moim skromnym zdaniem to co jemu pasuje (w domyśle pasuje również i Google – bylo nie było jest ich tubą propagandową ) stoi w sprzeczności z paroma rzeczami. Po pierwsze – dla mnie oczywistym jest, że najpierw chcę się zapoznać z treścią danego artykułu a potem skonfrontować to ze źródłem , po drugie – chyba nikt nie chciałby pozbywać się użytkowników zanim poznają „co autor miał na myśli” a po trzecie (IMHO najważniejsze) przypomnijmy sobie co legło u podstaw algorytmu Google – otóż algorytm w głównej mierze opiera się na „zasadzie cytatu” zapożyczonej z prac naukowych w których rangę pracy określa ilość źródeł na które się ona powołuje, a gdzie w pracach naukowych znajdują się odwołania do źródeł ?? Sprawdźcie sobie sami 🙂
Teraz będzie o pewnego rodzaju niebezpieczeństwie jakie rodzi umieszczenie w taki sposób linku zwrotnego – otóż obniża on parametr czasu przebywania na witrynie oraz podwyższa wskaźnik odrzucenia strony. Nie jestem pewien na 100% co do wpływu obu tych czynników na pozycje witryny ale uważam, że obydwa te czynniki maja jakiś tam na to wpływ. Pewnym rozwiązaniem  powyższych problemów (jak już tak ktoś chce wstawić tego linka bo uwielbia Matta) będzie umieszczenie odnośnika który otwiera go w nowym oknie przeglądarki.

Jeżeli chodzi o samo umieszczanie linków do zaufanych źródeł to uważam, że coś takiego nie zaszkodzi i dodatnio wpływa na serwis oraz jego ranking. Sam (odnoszę się do pozycjonowania) mając na uwadze „zasadę zliczania pierwszego linku” będę zawsze wyżej umieszczał link do strony którą mam promować natomiast w swoich serwisach prywatnych linki do źródła zawsze będę pakował pod treścią.

Krzysztof Ziółkowski

 

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.3/5 (liczba ocen: 6)

7 komentarzy to "Matt ściemniacz C zaprzecza idei stojącej u podstaw algorytmu Google ?"

 1. hieronim pisze:

  „zasada zaliczania pierwszeo linku”? a to nie jest już przypadkiem bajka?

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   Gdyby tak było to Mattowi nie zadano by tego pytania.

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. No nie do końca to tak działa jak opisujesz, ale obawy masz uzasadnione, bo przy teście external links jak nie były opatrzone _blank to faktycznie wyjść było więcej, natomiast umieszczenie odsyłacza i jego interakcja z użytkownikiem zależy od samego kontekstu tj. treści, jeśli napiszesz w akapicie że tu i tu masz rozszerzenie swojej wypowiedzi sprzed X lat to istnieje duże prawdopodobieństwo że user podąży za tym linkiem i dopiero po przeczytaniu treści z odsyłacza wróci by dokończyć czytanie wpisu, ale… sposób jego zachowania zależy także od indywidualnych cech, upodobań, stylu czytania, także Ty tutaj wszystko uogólniasz, a tu nie ma tak łatwo niestety 🙂

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   Niestety w większości przypadków jest tak, że po wyjściu z serwisu nie następuje powrót do niego z prostej przyczyny – taka jest natura człowieka, że ciekawi go „jeszcze” a nie to co już było ;). Powroty do serwisów w większości przypadków nie następują na zasadzie „cofania się” tylko jest to proces bardziej złożony zależny przede wszystkim od treści.

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. MarekSzept pisze:

  Dobry link nie jest zły, byle nie upodobniać wpisu na blogu do precla marnej jakości. Target _blank i po wszystkim 🙂

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 4. Filip pisze:

  Moim zdaniem na pewno pomaga. Po za tym jeśli content jest dobry to mało ruchu wycieka ze strony i rośnie autorytet autora. Jak doda się _blank to i tak większość wraca.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • gielo pisze:

   Wydaje mi się, że linki z -blank jakby miały lekko mniejsza moc ale może być to tylko moje odczucie 🙂 Ktoś chętny do przeprowadzenia testu?

   VA:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Przydatne informacje o pozycjonowaniu stron internetowych

Highslide for Wordpress Plugin