Marketing szeptany a właściwie szemrany

Marketing szeptany a właściwie szemrany, 4.8 out of 5 based on 4 ratings
VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.8/5 (liczba ocen: 4)

Do poruszenia tematyki marketingu szeptanego „uprawianego” w internecie niejako zmusił mnie artykulik umieszczony na Antywebie który moim zdaniem merytorycznie pikuje w dół , ale niech tam – o co tak naprawdę mi chodzi z tym marketingiem szeptanym ?
Pierwszą podstawową kwestią jest to, że w Polskim internecie praktycznie marketing szeptany nie istnieje, nie istniał i nie będzie istniał dopóki dopóty ci którzy niby go uprawiają czy się nim zajmują nie zrozumieją istoty marketingu szeptanego.  Na chwilę obecną jedyne co robią to zajmują się marketingiem szemranym a nazywając rzeczy po imieniu po prostu oszukiwaniem i publikowaniem fałszywych opinii.

Istotą i podstawą prawdziwego marketingu szeptanego prowadzonego niezależnie od kanałów jakimi się go prowadzi jest umożliwienie komuś kto ma „szeptać” w imieniu danej firmy osobistego kontaktu z produktem czy usługą, nie wyobrażam sobie wiarygodności takiego „agenta szeptu” który ma się wypowiadać czy to na forum internetowym czy w gronie znajomych o czymś czego czasami nawet nie widział na na oczy lub czego czego nie doświadczył „na własnej skórze”. Raz, że umożliwienie kontaktu z produktem czy z usługą daje komuś kto ma „szeptać” na zlecenie większą pewność siebie co skutkuje merytoryczną dyskusją a dwa i to jest najważniejsze, podnosi znacznie wiarygodność jego wypowiedzi i przekazu. Prawdziwy marketing szeptany jest jednym z najtrudniejszych kanałów marketingowej komunikacji firma-konsument jeszcze z jednego względu – braku możliwości wpływania na opinie o produkcie czy usłudze przez zlecającego i tego najbardziej się boją firmy a co jest w mojej opinii wielkim błędem bo tak naprawdę dobry marketing szeptany daje firmie podwójne korzyści z jednej strony informacje o produkcie i usłudze a z drugiej strony coś na kształt badania rynkowego tego produktu / usługi o najwyższym stopniu wiarygodności bo podatnym w bardzo małym stopniu na manipulacje ze strony zlecającego.

Także póki co jesteśmy skazani na informacje w stylu : „zobaczcie jaki fajny laptop marki xxx kupiłem w sklepie yyy normalnie super wypas” i wtórujące mu ” nooo ja mam tego słitaśnego laptopika i te go kupiłam w sklepie yyy „. 
Reasumując w internecie mamy do czynienia z potężną dawką fałszywki  i póki co perełek wommu jak na lekarstwo.

Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów …(S.I. Lem)

Krzysztof Ziółkowski

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.8/5 (liczba ocen: 4)

7 komentarzy to "Marketing szeptany a właściwie szemrany"

 1. Zgred pisze:

  A ta focia nie mogł by byc twego autorstwa ? 😛

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
  • Krzysztof pisze:

   Zapomniałem uszu sobie wydepilować 😛 . Poza tym nie upubliczniam prywatnej szeptanki uprawianej przez moja kobitkę 😛

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Szeptuch pisze:

  Prawda i cała prawda, agencje oferują pisanie postów i peanów pochwalnych w cenie od 20 gr do kilku złotych za post i ludzie piszą o rzeczach o których nie mają najmniejszego pojęcia

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. xavi1984 pisze:

  Niestety, ale 3/4 samych agencji nie wie na czym polega MSZ, a o klientach nie wspomnę. Panie – 100 linków proszę 😉

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 4. xavi1984 pisze:

  Jeszcze z drugiej strony… Siostry Williams reklamują McDonalda – na pewno codziennie w nim jedzą. Sportowcy reklamują Pepsi i Colę – na pewno codziennie ją piją.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 5. decent pisze:

  Cały marketing szeptany leży i kwiczy może są nieliczne przypadki agencji które potrafią prowadzić ten rodzaj akcji marketingowych. Niestety cała reszta stara się zarobić $$$ na firmach które nie mają na tyle kasy aby taka akcja była przeprowadzona w pełni profesjonalnie i serwuje im się jakiś marketing ale na pewno nie szeptany, przypomina to trochę pozycjonowanie jest takie z alledrogo które jest tanie i złapie się na to wielu ale jest też profesjonalne które musi kosztować aby było skuteczne.

  Prowadzę forum i co jakiś czas w sezonie wpada kilku oszołomów i wypisują takie durnoty wiecie chcę kupić sprzęt ten tu link do sklepu a za nim kolejny wiesz ja mam właśnie taki i kolejny link :):) ubaw jest po pachy….

  Ale zdarzają się tacy co najpierw założą temat popiszą posty i starają się tak manipulować rozmową by link wyglądał naturalnie tacy co nas wkręcą są najbardziej irytujący, człowiek się napisze pomoże a tu nagle zonk.

  Ogólnie chodzi o kasę niewielu stać na prawdziwy marketing szeptny i tyle

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 6. Jako osoba z drugiej strony barykady może rzucę trochę światła na sprawę.

  Niestety obecnie większość firm/agencji/freelancerów oferuję usługę spamowania forów nazywając to marketingiem szeptanym. Jak to się kończy można przeczytać w powyższym artykule…

  Z drugiej strony tego właśnie Klienci oczekują, czyli peanów pochwalnych nad ich produktem. Najlepiej z linkiem dofollow, poleceniem produktu itd. Abstrahując, że te kampanie to zwykłe przekłamanie bo osoby piszące najczęściej widziały podmiot reklamy wyłącznie na zdjęciu…

  Jak ktoś chce się pośmiać: http://allegro.pl/pozycjonowanie-przez-marketing-szeptany-skutecznie-i3407938180.html

  Teraz ja użyje potęgi marketingu szeptanego: zapraszam na naszego bloga jeżeli ktoś jest zainteresowany tym typem promocji.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Przydatne informacje o pozycjonowaniu stron internetowych

Highslide for Wordpress Plugin