Magia odwiedzin czyli kantujemy klienta na frazach kluczowych

Magia odwiedzin czyli kantujemy klienta na frazach kluczowych, 3.2 out of 5 based on 9 ratings
VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 3.2/5 (liczba ocen: 9)

Każda firma zajmująca się pozycjonowaniem wie, że najważniejsze w pozycjonowaniu jest znalezienie właściwych słów i fraz kluczowych po wpisaniu których serwis internetowy klienta powinien pokazywać się w topie wyszukiwać (o to przecież chodzi w pozycjonowaniu stron internetowych), frazy i słowa kluczowe dobiera się tak aby zapewnić najwiekszą odwiedzalność oraz konwersję (procentowy stosunek wizyt do zamówienia towaru/usługi).  Rzetelna firma dokłada wszelkich starań aby te frazy właściwie dobrać badając prognozowana odwiedzalność oraz bazując na własnych doświadczeniach, niestety na naszym rynku istnieje dużo jeszcze firm które bazują na niewiedzy klientów i nieznajomości problematyki pozycjonowania stron sugerując im niewłaściwie dobrane frazy słowa kluczowe .

Dlaczego tak robią ? Są moim zdaniem dwa główne powody dla których się dzieje, pierwszy z nich to traktowanie klientów „po łebkach” a drugi bardziej prozaiczny to taki, że konkurencja dla źle dobranych fraz jest zerowa i bardzo łatwo wprowadzić stronę w TOP dla tych fraz.
Jak zwykle oprę się na dowodach źródłowych i za przykład posłuży mi pewna firma poznańska która szczyci się znaczkami „rzetelna firma” , „firma przyjazna klientowi” oraz wypisuje sama o sobie, że jest pierwszą polską firmą która zajęła się pozycjonowaniem stron (co zresztą jest wprowadzeniem w błąd). Teraz do rzeczy, poniżej na grafice widzicie jedną frazę z dwoma różnymi prognozami odwiedzin.

Zapytacie skąd taka znaczna różnica ?? Otóż różnica wynika z zastosowania operatora [ ] – który to powoduje wyświetlenie najdokładniejszej ilości wpisywanej frazy w wyszukiwarkę Google zapisanej w bazie danych wyszukiwań . Nie zastosowanie tego operatora powoduje wyświetlenie ilości wszystkich zapytań w których została użyta dana fraza, czyli w tym przypadku zliczone zostaną również zapytania – „pościel satyna czerwona”, „pościel satyna jak prać” , „pościel i skóra jak satyna” i tym podobne gdzie wystąpiły te słowa z frazy.
Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z tym przykładem będziecie Państwo bardziej uważni w doborze firmy pozycjonującej.

Krzysztof Ziółkowski

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 3.2/5 (liczba ocen: 9)

5 komentarzy to "Magia odwiedzin czyli kantujemy klienta na frazach kluczowych"

 1. Piotr pisze:

  Szczerze mówiąc , sam sobie dziwie iż jeszcze nie stworzyłem podobnego tekstu żeby ich odsyłać zamiast tracić czas na tłumaczenie na spotkaniu. Ty z tego bloga na domenie EDU faktycznie EDUKUJESZ 🙂

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. zgred pisze:

  Kiedy dla Mnie to normalka … podstawowa czynnośc sprawdzam jaki to daje ruch plus jaka jest konkurencyjnośc na frazę. Na blogu też napisałem o tem… Chociaż czasem można trafić frazę na dopasowaniu [] ale o dużej konkurencyjności i tak tanio i łatwo nie wjedzie do topów.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 3. foodstylista pisze:

  rozumiem że znak [] dotyczy wpisania słowa kluczowego w narzędzi propozycji słów kluczowych czy w google ?

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   umieszczenie słowa/frazy pomiędzy nawiasami kwadratowymi [ i ] powoduje wyświetlenie dokładnej*** ilości zapytań dla słowa / frazy umieszczonej pomiędzy tymi nawiasami, dokładnej – czyli wpisanej dokładnie tak jak w tychże nawiasach. Brak nawiasów powoduje wyświetlenie ilości tej frazy użytej również w innych wyrażeniach.
   *** może w rzeczywistości się różnić. (dotyczy to narzędzia google dla prognozowania ilości zapytań / odwiedzin …
   PS
   ten kogo promujesz to stylizuje czy też fotki robi ? 😉

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 4. Cezary Lech pisze:

  Dokładnie w tym tygodniu napisał do mnie zaskoczony potencjalny klient dlaczego w naszej ofercie estymowany poziom ruchu jest blisko 10 razy niższy niż w innych ofertach…
  Panowie… to są podstawy ale bardzo częsty bład, zatem dobrze że uświadamiany!

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Przydatne informacje o pozycjonowaniu stron internetowych

Highslide for Wordpress Plugin