Kaspar jak potrzebujesz pomocy to nie krępuj się daj znać pomożemy

Kaspar jak potrzebujesz pomocy to nie krępuj się daj znać pomożemy, 3.2 out of 5 based on 15 ratings
VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 3.2/5 (liczba ocen: 15)

 

Pomóż google

Pomóż google

Kaspar, po wprowadzeniu pingwina na forum klakierów dowodzonym przez Ciebie 😛 pojawiło sie dużo wypowiedzi jak to skutecznie zawalczyliście z „web spamem” i ogólnie jak to teraz są czyste SERPy (wyniki wyszukiwania – dla mniej obeznanych ze skrótami) to każdy widzi, ja co prawda jak sam wiesz sceptycznie odnosiłem sie co do tej czystości bo szczerze mówic jakoś swoimi kaprawymi oczami widziałem raczej promocję tego „web spamu”, a to w topie jakieś teksty z mieszarek a to zrumakowane fora czy inny syf, że nie wspomnę o obsadzeniu top 10-20 wynikami z jednej witryny dla danej frazy ….
Także nie dziwi mnie fakt, że na forum Google powstał podobno osobny wątek służący zgłaszaniu nieprawidłowości w wynikach wyszukiwań.
Tylko pytanie co teraz ? Przejście na algorytm ręczny czy co ? Kaspar może czas najwyższy jasno powiedzieć, że daliście ciała ? Bo moim skromnym amatorskim zdaniem „przeoptymalizowaliście” walkę z „webspamem”.

Mnie nie dziwi ewolucja w poglądach forum Google. Było nie było sam dałeś przykład jak to się zmienia w czasie (patrz Twoja opinia co do podpisów w stopkach) dotycząca linków sidewide. Osobiście współczuję tym co to „śpiewali” takie peany pochwalne na temat pingwina bo teraz patrząc na ten wątek „pomóż Google” kiepsko się czują (sam bym tak się czuł). Ale skoro jesteśmy przy temacie pomocy to ja w ramach lepszej współpracy z Google i załatwiania prywatnych spraw podrzucę temat.

Otóż ostatnio zrobiłem sobie klasyczny stek angielski (jak wiesz zajmuję sie też kulinariami, jak i fotografią kulinarną) i przepis umieściłem na swoim blogu. Przepis jak przepis, wpis jak wpis ale stek wyszedł zajebisty ;), taki jak lubię czyli krwisty , mieciutki, że nie wspomnę o smacznym puree …
Po dwóch dniach postanowiłem sobie sprawdzić pozycję tego wpisu dla frazy „klasyczny stek angielski” i wszystko fajnie tylko powiedz mi dlaczego Wasz cudowny algorytm ocenił, że wyżej znajdują się strony o następujących treściach zacytuję dosłownie parę fragmentów:


Podwórko jest regularny miejsce dla nas, nieco drogie, ale bardzo dobre. Być może najlepsze steki w okolicy. Jako że grill mięso unseasoned chyba, że poprosisz o, tak poprosić o przypraw (np. czosnku soli lub Lawry) kiedy zamówić. Nie rush gotowania z stek; doczekać mogą być dłużej, ale jakość jest lepiej. Głównie stek i ziemniaki, i pobyt w większości z tego, co robią. Hamburgery są wybitne, soczyste, gęste i doskonale ugotowane. Bar sałatkowy jest dobre, ale przeciętne. Zupy są znośny. I serdecznie polecam 25 dolarów żeberka lub 10 dolarów hamburgery; podwórko nie jest to doskonały wybór, jeśli nie chcesz stek, żeberka, hamburgery, lub czymś w tym kierunku.”

Ten mały schludne steakhouse jest znakomite! Gotują przed klientów. Porcje są ogromne i pyszne. Mają ogromny piwo zbierania i można usiąść i zjeść w barze. samoobsługowe bar sałatkowy jest również znakomita.

Najgorsze jest to znaleźć to miejsce, to daleko na Jezioro Villa kierunku za stacji benzynowej. Nie jest w ogóle problem z nawigacją GPS.
Mój mąż jest bardzo wybredna eater stek i tej restauracji nie zawodzi. Nigdy nie odpady. Uwielbiam w stylu rodzinnym stron. Nie wspominając już o bardzo dobrą obsługę.

Miałem kotlet cielęcy specjalne. Doskonała! Moja żona miała filet, że wydawała się nieco sucha. Jedliśmy na ruchliwej sobotni wieczór, a restauracja było bardzo głośno. Trudno prowadzić rozmowy. Obsługa była bez zarzutu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pyszne Brunello. Wrócimy, gdy zamierzamy świetny steakhouse doświadczenie.

Oczywiście aby nie było są to opinie dotyczące jakichś steków z jakichś jankeskich restauracji, także sam widzisz Kaspar, że po obejrzeniu takich treści na stronach wyświetlanych wysoko dla frazy „klasyczny stek angielski” powiątpiewam bardzo w zapewnienia Twoje i Twojej firmy że dostarczacie najwyższej jakości wyniki i, że trzeba tworzyć treści dla użytkowników…

Wybacz mi, że nie podam setek innych takich przykładów i to znacznie gorszych bo wyznaję zasadę – „kto zrobił bajzel ten po nim sprząta” 😉
Poza tym bedę szczery – pomógłbym gdyby nie te propagandowe bajki które sprzedajecie na prawo i lewo o trosce o użytkownika i jakość wyników, ba, gdyby nie te bajki to napisałbym gdzie popełniliście błąd ustalając priorytety rankujące w algorytmie a które właśnie powodują wysyp różnej maści śmieci.
No i, nie oszukujmy się – rola donosiciela mi nie odpowiada (taka trauma z czasów PRLu)

Krzysztof Ziółkowski

PS
uprzedzając z góry Twoje (i klakierów) wątpliwości o to czy aby moja strona powinna być wyżej od dwóch wspomnianych, zapewniam Ciebie, że takiego steka jak w moim wykonaniu jeszcze nigdy nie jadłeś i jak bedziesz w Gdańsku to zapraszam 🙂

Aby nie być gołosłownym

klasyczny stek

klasyczny stek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 3.2/5 (liczba ocen: 15)

7 komentarzy to "Kaspar jak potrzebujesz pomocy to nie krępuj się daj znać pomożemy"

 1. Może tak wpierw poczekaj, aż się podstrona zaindeksuje. Na chwilę pisania tego komentarza nie ma jej w indeksie. 😉

  I nie utożsamiaj postu Sebastiana z oficjalnym działaniem Google. To jest pomysł Sebastiana, aby zgłaszać tam ciekawe przykłady wyników. Sebastian jest autonomiczną jednostką i może zadać i założyć dowolne pytanie/temat gdzie chce. Nikt mu nie kazał, ani go nie prosił.

  Najlepszym sposobem na zgłaszania problemów z wynikami przypominam służy odnośnik „Prześlij opinie” znajdujący się w stopce wyników wyszukiwania.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 2.7/5 (7 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   Na DC gdzie jest zaindeksowany też jest niżej – znowu spudłowałeś Tomek 😉 a co do forum Google to nie ważne kto zakłada temat, ważniejszym jest fakt, że bajzel jest w serpach a wypowiedzi w których można przeczytać o wysokiej skuteczności pingwina w walce z webspamem czy o czystości pingwinich serpów zakrawają na lepsze numery od Latającego Cyrku Monthy Phytona 🙂
   PS
   cieszy mnie, że nie negujesz smaku mojego steka :P, poza tym Tomasz, jak Ty brzydko przezywasz Sebastiana ?? Per „jednostka autonomiczna ??? No wiesz co ? Wstydziłbyś się tak go nazywać … Szejm on ju … 🙂

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Siedemdays pisze:

  Ale takie stejka to bym zjadł… 🙁

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. Piotr pisze:

  Ja tam wolę dobrze wypieczone (rzecz gustu)…

  Z tego co zauważyłem w SERPach, największym odsetkiem dziwnych wyników charakteryzują się najbardziej konkurencyjne frazy.

  Wg mnie istnieją dwa możliwe uzasadnienia:
  1. Google specjalnie szykuje/robi zamieszanie na rzecz AdWords i nowych „ulepszeń”.
  2. Te frazy były tak licznie dopalane, że Googiel zamotał się nieźle i potrzebuje jeszcze czasu, na uporządkowanie wszystkiego.

  No i ponadplanowe 3 – dwie pierwsze odpowiedzi są poprawne.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 3.5/5 (2 votes cast)
 4. Piotr pisze:

  A może nie ma jednego pingwina w Google, tylko jest ich kilka. Np. pingwiny z Madagaskaru. Bo tak wszystko wygląda jak by serpami rządziły owe pingwiny.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 3.3/5 (4 votes cast)
 5. TypeONegative pisze:

  W końcu strona jest na zasłużonym miejscu 😉 Ale 3 wyniki z jednej domeny i to z marnej jakości treścią kompletnie nie przydatną użytkownikowi, a prof. Bralczyk pewnie powiedziałby, że te treści są szkodliwe, to przesada. Dobrze wiemy, dlaczego akurat ta witryna zajmuje 33% powierzchni top 10 na wspomnianą frazę. To świetny przykład hipokryzji guglarzy. Jakość wyników wyszukiwania to bajki. Ale, jak mawiał Sofronow, mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i referatu mało 😉

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 6. FoldPage pisze:

  Stek wygląda smacznie i moim zdaniem zasługuje na wysoką pozycję;]

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Przydatne informacje o pozycjonowaniu stron internetowych

Highslide for Wordpress Plugin