Jak powinien wyglądać wartościowy katalog stron

Jak powinien wyglądać wartościowy katalog stron , 4.4 out of 5 based on 10 ratings
Oceń artykuł
Ocena: 4.4/5 (liczba ocen: 10)

Jak powinien wyglądać „wartościowy” katalog stron, wartościowy w cudzysłowie bo tak naprawdę jak zawsze podkreślam wartościowanie czegokolwiek jest kwestią wielce subiektywną.  Tak naprawdę tytuł powinien brzmieć „Jak powinien wyglądać katalog stron do którego jaśnie nam panujące Google będzie miało problemy z przypieprzeniem się.  Wiadomo, że po ostatnim występie Matta „Ściemniacza” Cuttsa już mamy 100% pewność, że „przyczepić” się będą mogli do wszystkiego co się rusza i nie rusza w internecie ale jeżeli zachowa się pewne pozory to dzięki nim uniknie się czepienia o takie podstawy jak „wartość dodana” oraz „wartość dla użytkowników. Nie od dzisiaj wiadomo, że wskazówki i wytyczne (te prawdziwe) można wyczytać „między wierszami”  w wypowiedziach oficjalnych czy półoficjalnych pracowników Google.
Tak więc analizując te ich wypowiedzi odnośnie katalogów stron można bez problemów  wpaść na to jakie cechy powinien posiadać „wartościowy katalog stron. Kilka z nich wymienię.

• Katalog powinien być „tematyczny”  – oznacza to tylko tyle, że nie powinien być z gatunku „mydło, szydło, powidło”
  • Nie powinien być wartością samą w sobie ale powinien być częścią witryny związanej z tą „tematycznością”, czyli posiadać kilkadziesiąt artykułów tematycznych poruszających problematykę / ki związane z kategoriami wpisów
  • No i oczywista oczywistość powinien być moderowany
  • Powinien zawierać elementy umożliwiające interakcję z użyszkodnikami

To tak w wielkim skrócie i uproszczeniu, jeżeli strona / serwis będzie spełniała określone założenia to tym samym utrąci się argumenty których używają „biali rycerze” oraz tuby propagandowe Google specjalizujące się w FUD zie .

Krzysztof Ziółkowski

Oceń artykuł
Ocena: 4.4/5 (liczba ocen: 10)

9 komentarzy to "Jak powinien wyglądać wartościowy katalog stron"

1. Tomek pisze:

95% albo i więcej nie jest tematycznych 😀

2. Kamil M. pisze:

Nie udało się znaleźć przykładu? 😉

• Krzysztof pisze:

Nie udało się pomyśleć i samemu poszukać ? 😉
      ps
      przykładów jest mnóstwo 😉

3. Damian pisze:

Nie wiem jak Was, ale mnie zbiera na wymioty jak czytam „wartościowy”. Wszystko jest wartościowe teraz, tak jak kiedyś była moda, że wszystko jest „ręczne”.

VA:F [1.9.16_1159]
    Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
  4. Gumis pisze:

Np. http://interaktywnie.com/wizytowki-firm/1 😉

5. Patryk pisze:

Szkoda, że takie tematyczne katalogi najczęściej są płatne i dodatkowo linki albo w przekierowaniu albo z nofollow. Prosty i bardzo dobry przykład to katalogi firm związanych z danym miastem/regionem/branżą gdzie katalog to doskonałe uzupełnienie strony. Przykład z życia: katalog.trojmiasto.pl z którego korzystam częściej niż z Google bo lokalnie zapewnia lepsze wyniki.

• Hyh pisze:

Chyba dobrze, że są płatne. Inaczej zrobiłby się śmietnik. Na katalogach dobrze zrobionych się nie zarabia, nie traci się tylko tyle czasu na moderację.

6. RiT pisze:

Ja tylko czekam jak nie długo Matti Cutts obwieści, że korzystanie z ich wyszukiwarki za pomocą komputera jest niezgodne z ich wskazówkami, które będą nakazywały korzystać z ich wyszukiwarki tylko za pomocą systemu android i nexusa. Wspomnicie moje słowa 🙂

7. Sizar pisze:

Czas na tematyczne grupy katalogów 🙂