Bing wyprzedza Google

Bing wyprzedza Google, 4.3 out of 5 based on 13 ratings
VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.3/5 (liczba ocen: 13)

Bing wyprzedził Google we wprowadzeniu „zabezpieczeń” przed nieuczciwymi praktykami SEO konkurencji. Jeszcze długo przed słynnym pingwinem sugerowałem, że Google niefrasobliwie udostępniło możliwość szkodzenia linkowaniem stronie internetowej przez nieuczciwą konkurencję i zwróciłem uwagę na ten problem – oczywiście na „forum klakierów” odezwały się głosy, że nie jest to możliwe …  Dobra, spuśćmy zasłonę milczenia na garstkę fanatyków żyjących w realiach oderwanych od rzeczywistości wróćmy do faktów. W kwietniu tego roku zasugerowałem, że przydałoby się narzędzie pozwalające na neutralizacje takich linków (jakbym przewidział, że po wprowadzeniu „pingwina” sytuacja się pogorszy). 
No i cóż mamy dzisiaj ? Otóż okazuje się, że ten realny problem i niebezpieczeństwo wzięła pod uwagę wyszukiwarka Bing i wprowadziła w swoim panelu dla webmasterów możliwość blokady niechcianych linków…  Tutaj materiał źródłowy .

Tak więc, Bing po raz pierwszy wyprzedził Google i chyba ta wyszukiwarka o wiele bardziej poważniej traktuje problemy związane z SEO niż jak to szumnie wieszczą wszem i wobec naczelne tuby propagandowe Google Kaspar S. i Matt C.

Krzysztof Ziółkowski

PS

wieść gminna „niesie” , że Google podobno też przymierza się do podobnego rozwiązania i mam nadzieję, że im to się uda nawet kosztem „odszczekania” wcześniejszych zapewnień, że linkami nie można szkodzić …

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.3/5 (liczba ocen: 13)

9 komentarzy to "Bing wyprzedza Google"

 1. zyrtec pisze:

  Problem polega na tym, żeby taki formularz działał tak, że eliminujesz działanie tych linków na tylko na swoją stronę a nie na zasadzie – formularz = ręczna moderacja, ban, filtr itd. Tylko tyle i aż tyle. Znając niektórych pomysłodawców wprowadzą jeszcze jakieś ukryte tematy i będzie można wstawić link a później go udupić we własnym panelu.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   No, możliwość „neutralizacji” złych linków powinna być dostępna tylko i wyłącznie dla właściciela witryny …

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Piotr pisze:

  Jeśli i Google to wprowadzi, to widzę taki scenariusz:
  W Google dla Webmasterów masa wiadomości o nienaturalnych linkach i sugerowanie aby oznaczyć je jako niechciane. Jeśli webmaster tego nie zrobi to filtr.
  Tylko nas ta opcja udupi

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   Nikt nie neguje, że bedzie łatwo, to też stworzy pole do nadużyć jaśnie nam panującemu google ale bedzie to też i krok naprzód bo powinno wymusić na Google bardziej wiarygodne umotywowanie takich a nie innych decyzji.

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. Kamil pisze:

  Nie każdy będzie wiedział które linki ‚odznaczyć’ w panelu dla webmasterów a które zostawić.

  Pozdr.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 4. Grzegorz Motyl pisze:

  Wprowadzenie takiego „bajeru” byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem. Takie narzędzie w rękach pozycjonerów dałoby im szerokie pole do popisu. Nareszcie mógłbym zrobić kupę i po sobie posprzątać. Czyż to nie piękne?

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
 5. Piotr pisze:

  Tylko osoby, które nie rozumieją do końca jak działa Googiel twierdzą, że nie można zaszkodzić nikomu linkami. Jednak do tego potrzebne jest choćby minimum wiedzy nt. programowania.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 6. positive pisze:

  Gugiel boi się, że pozycjonerzy będą jeszcze bardziej spamować, a później usuwać niechciane linki. Ale niech lepiej to szybko wprowadzą bo szlag może człowieka trafić jak dopieszcza przez pół roku stronę a później dostaje blasta od konkurencji.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Przydatne informacje o pozycjonowaniu stron internetowych

Highslide for Wordpress Plugin