3 w 1 czyli SEO z górnej półki

3 w 1 czyli SEO z górnej półki, 4.4 out of 5 based on 7 ratings
VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.4/5 (liczba ocen: 7)

Od razu na samym wstępie napiszę, że tej notatki nie maja co czytać Ci „od pozycji” oraz Ci od 9.90 za frazę … Sorry Winnetou ale to nie ta półka 😉 , nie żebym miał coś osobiście do nich, ale po prostu nie sądzę aby cokolwiek ta informacja im dała czy była przydatna w czymkolwiek.
Otóż z zaciekawieniem śledzę rozwój platformy WhitePress  i pomimo paru wpadek uważam, że jest to coś co jest bardzo przydatne w obecnych czasach do zdobywania nowych miejscówek czy to na linki czy to do poprawiania e-PR w sieci. No a teraz do rzeczy.

 

Otóż w serwisie WhitePress pojawiła się informacja o integracji z platformą Netsprint a konkretniej z netsprintowskim rozwiązaniem o nazwie „ContentStream” czyli mówiąc ludzkim językiem kierowaniem tematycznego ruchu na wybrane serwisy/strony internetowe w modelu rozliczenia CPC. Moim zdaniem jest to bardzo fajne posunięcie , tym bardziej , że w obecnych czasach kiedy mamy do czynienia z nagonką googlowską na linki oraz z coraz ich większą dominacją  (praktycznie pozycją monopolistyczną w dziedzinie kierowania ruchu tematycznego ) jest to coś co w pewnym stopniu pozwoli na zdobycie ruchu z niezależnego źródła a zarazem przyniesie korzyści dla SEO witryny docelowej. Teraz dochodzimy do sedna sprawy czyli dlaczego 3 w 1 . Postaram się to wyjaśnić na przykładzie.
Załóżmy, że chcemy pozyskać wartościowe i w miarę „bezpieczne” linki a takimi  są z moich ostatnich obserwacji linki po których następują przejścia użytkowników do serwisów docelowych. Tak więc tworzymy artykuł promujący docelową witrynę wraz z linkiem bezpośrednim na serwis docelowy i puszczamy na niego ruch CPC , w przypadku kiedy artykuł jest napisany w sposób zachęcający do przejścia na witrynę dla której robimy SEO zyskujemy 3 rzeczy:

 • 1. tematyczny ruch (jak już go wykorzystamy to zależy od naszej optymalizacji serwisu)
 • 2. link „pozycjonujący” który jest uwiarygodniony przejściami użytkowników
 • 3. możliwość dotarcia do większej ilości użytkowników internetu z informacją o naszym produkcie czy usłudze 

Oczywiście jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach i aby w pełni wykorzystać z powyżej opisanej metody musi być spełnione kilka warunków , chociażby takich jak interesujący poziom merytoryczny artykułu na który kierujemy ruch oraz optymalną stronę docelową linkowaną z tegoż artykułu , no i przede wszystkim dobry tematyczny poziom serwisu do którego trafi nasz artykuł i niestety uprzedzam, że nie jest to chyba tania sprawa ale i tak powinna się opłacić.

Tutaj więcej szczegółów o tej usłudze

Krzysztof Ziółkowski 

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł
Ocena: 4.4/5 (liczba ocen: 7)

7 komentarzy to "3 w 1 czyli SEO z górnej półki"

 1. Paweł pisze:

  Dziękujemy za pozytywną ocenę naszych działań. Niebawem kolejne moduły i funkcje w WhitePress, które niejednego zaskoczą 🙂

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Superleasing pisze:

  Szkoda tylko, że nie ma mniejszych pakietów. Chciałem już teraz przetestować rozwiązanie ale 500 klików to dla mnie dużo na test.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. Igor pisze:

  Korzystam z White, na kilka zgrzewek zarobiłem, ale chciałbym na więcej. Mało reklamodawców jest.
  A te pakiety reklamowe to lipa.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 4. Igor pisze:

  Napiszę jeszcze jedną rzecz, skoro jest tu pracownik Whitepress.
  Znów mi się przytrafiło że ktoś kupił u mnie tekst, tekst umieszczony i wisi niezaakceptowany przez reklamodawce. Pilnujcie tego, wydawcy to nie Caritas.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 5. Szymon pisze:

  Krzysztof, czy w whitepress korzystasz z artykułów sponsorowanych czy eksperckich? Jeżeli eksperckich to czy wydawcy rzeczywiście chętnie umieszczają artykuły na swoich stronach?

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  • Krzysztof pisze:

   Wszystko zależy od jakości artykułu i jego „wpasowania” w serwis publikujący, osobiście preferuje eksperckie albo „ciekawostki” .

   VN:F [1.9.16_1159]
   Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Przydatne informacje o pozycjonowaniu stron internetowych

Highslide for Wordpress Plugin